Dataman

Satır, sütun ve sayfalardan oluşan programlanabilir cihazlar, satır ve sütunların birleştiği noktalarda bellek adı verilen alanlardan oluşur. Bu belleklere 0 veya 1 değerleri girilerek cihaza farklı özellikler atanmaktadır. Yapılan bu işleme de programlama denir. Dataman dünyanın önde gelen programlama cihazları üreticisidir. Tasarım ve geliştirmeden büyük ölçekli üretime kadar her gereksinime uygun kapsamlı programlama cihazları bulunmaktadır.

Dataman Programlama Cihazları

Dataman, 30 yılı aşkın süredir üretmiş olduğu ürünler ile test, ölçüm ve programlama cihazlarında öncü markalar arasındadır. Belirli kalite standartlarına uygun ürünleri sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Elektronik kartlar ile kullanılan yazılımsal sistemlerdeki hataların bulunmasını sağlar. Üretilen bu programlama cihazları önemli bileşenler arasındadır. Programlama cihazı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, desteklenen cihaz sayısıdır. Dataman programlama cihazları modellerindeki en büyük özelliklerden biri çok fazla cihazı desteklemesidir. Modellerin sürekli güncellenmesi ile desteklenen cihaz sayısı da aynı oranda artmaktadır. Programlama cihazlarındaki bir diğer önemli özellikte usb bağlantısı ile çalışabilir olmasıdır. Dataman ürünleri yüksek hızlı usb bağlantı ile donatılmıştır. Usb bağlantısı dizüstü bilgisayarlarda kolay ve hızlı bağlantı sağlar. Dataman ürünlerinin arkasındaki arge ve yazılım desteğinin yüksek olması, cihazların sürekli güncel kalmasını sağlar.

Dataman Chip Search

Dataman chip search ile 170’den fazla farklı chip üreticisine ait 80.000’den fazla programlanabilir cihazdan oluşun çok büyük bir veritabanı bulunmaktadır. Üstelik ücretsiz olarak sunulan bu kütüphane ile kullanıcının ihtiyacına uygun chip programlarına ulaşabilmektedir. Arayüz, parça numarası gibi aramalar yaparak ihtiyaçlarına hızlıca ulaşabilirler.

Bu cihazlar anlaşılır kullanım dili sayesinde yüksek kalitede ve doğru çalışan programlar üretmenizi sağlar. Programlamanın yanı sıra güvenli test yapabilme yetenekleri sayesinde hızlı ve etkili işlem yapmanızı sağlar. Yüksek hacimli işlemler için az enerji harcayarak verimli işler ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Programlama Cihazları ve Adaptör Soketleri

Programlama cihazları ve programlama adaptörleri diyede bilinen adaptör soketleri, elektronik kartlar üzerinde oluşan yazılım hatalarının tespitinde kullanılmaktadır. EPROM, EEPROM, Flash EPROM, NAND Flash, LBA-NAND, mDOC H3, Multichip Devices, FRAM, MRAM, NV RAM, PROM, Serial E(E)PROM, Serial Flash, Configuration (EE)PROM, 1-Wire E(E)PROM, PLD, FPGA, Clocks, Microcontrollers vb. ürünleri, devre içi – devre dışı okuma-yazma ve kayıt özelliği ile hızlı, güvenilir bir programlama cihazlarıdır.

Dataman ürünlerin üretiminde kullanmakta olduğu yüksek teknoloji sayesinde, programlama cihazlarını ve soketleri her zaman güncel tutar. Böylece ihtiyaç anında sorunsuz bir şekilde programlama yapılabilir. Bilinen formatların çoğunu desteklemesi ve otomatik olarak algılayabilme yetenekleri sayesinde işlemlere hızlı bir şekilde başlanabilir. Kullanmak istenen ürünlere ait detaylı bilgilere de eklerinde kolayca ulaşabilmenizi sağlayan kaynaklar da bulunmaktadır. Sürekli olarak test edilen ve güncel tutulan cihazların üretimi sayesinde etkili ve kullanışlı ürünler ortaya çıkmaktadır.

Daha Fazlasını Gör

Başa Dön